Haber

Galatasaray’dan ‘birlikte mücadele’ çağrısı: Biz düşman değiliz, rakibiz

“Biz düşman değiliz, rakibiz. Adaleti birlikte getireceğiz” manşetiyle açıklama yapan Galatasaray, tüm kulüpleri “adalet için birlikte mücadele etmeye” davet etti.

Galatasaray’ın internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, “Galatasaray Spor Kulübü olarak ‘kulübe ayrıcalık değil, herkes için adalet’ arayışımızın hız kesmeden devam edeceğini bir kez daha belirtmek isteriz. Paylaşıyoruz” dedi.

Süper Lig’de ilk 5’e giren grupların tartışmalı durumlarının incelenmesi tavsiye edilen açıklamada, bu sezon forma giyen ilk 5 takımın ve istenirse diğer tüm takımların maçlarının tartışmalı görüntülerinin de Federasyon tarafından belirlendiği bildirildi. Kulüplerin, uluslararası camiada tanınan ve önemli maçlar yöneten yabancı hakemler tarafından. “Bu program tüm konumu ve detaylarıyla televizyonda yayınlansın” dedi.

Futbolseverlerin yanlış değerlendirdiği kararları görmek, doğru bilgilendirilmek ve kafalardaki soru işaretlerini azaltmak adına bu çalışmanın büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz.”

“Ayrıca hangi takımın haksızlığa uğradığını, haksızlığa uğradığını veya avantaj elde ettiğini göstermesi açısından da değerli bir kilometre taşı olacağını düşünüyoruz. Zaman zaman hepimiz kulüplerimize olan sevgimizden dolayı objektif bakış açımızı kaybedip birer birer hale geliyoruz. gerilimlerin bir modülü düşmanlık ne futbolumuzun marka değerine ne de içinde yaşadığımız toplumdaki barış ve kardeşlik duygusuna katkıda bulunur.

Başta ‘ebedi dostlarımız, ebedi rakiplerimiz’ olmak üzere Türk futbolunun tüm paydaşlarını bu sorumluluk ve bilinçle bu adalet mücadelesinde bir araya gelmeye davet ediyoruz. Tarafsızlığı ve adaleti birlikte sağlayalım, kutuplaşmayı ve husumeti birlikte önleyelim.” (HABER MERKEZİ)

arhaviajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu