Yaşam

JK Rowling’in kitabından uyarlanan Harry Potter serisi 10 yıl sürecek

ensonhaber.com

Fantastik ve macera dolu olan Harry Potter sinemaya uyarlanınca büyük ses getirdi. Büyücüler okulunda geçen sinema herkesin hayranlığını kazandı. İngiliz yazar JK Rowling’in aynı adlı romanından uyarlanan Harry Potter serisi sona erdi. İlk fragmanı yayınlanan dizi şimdiden heyecan yarattı.

Yapılan açıklamaya göre tamamen yeni bir oyuncu kadrosuyla çekilen dizi 10 yıl sürecek. Bir dönem yayınlanacak olan dizi, Harry Potter hayranlarını heyecanlı bir bekleyiş içerisine soktu.

kitaba bağlı kal

Serideki dönemler yazarın her bir kitabından birine bağlı kalınarak devam edecek. Bu bahiste daha önce yapılan açıklamaya göre kitabın bağımsız kısmında kura çekimi yapılmayacaktır.

Rowling yaptığı açıklamada şu sözleri kullandı;

“bekleyemiyorum”

“Kitaplarımın bütünlüğünü korumaya olan bağlılığı benim için çok önemli ve yalnızca uzun soluklu bir televizyon dizisinin sağlayabileceği derinlik ve ayrıntılara izin verecek bu yeni uyarlamanın bir parçası olmayı dört gözle bekliyorum.”

Çıkış tarihi şu an belli değil

Öte yandan şu an dizi için bir senaryo çalışması yok. Konuyla ilgili açıklama yapan yapım şirketi, dizinin ne zaman yayınlanacağına dair net bir tarih vermezken, birkaç yıl sürebileceği yönünde tartışmalar da var.

haberhonaz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu